Misja MaryiPoprzez Matkę Bożą Pan Bóg nadal czyni wielkie rzeczy w życiu całych narodów.

Dziś, w pierwszą sobotę miesiąca i w przeddzień święta Matki Bożej Różańcowej, każdy z nas może włączyć się w misję ratowania świata z Maryją poprzez podjęcie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót, o które Matka Najświętsza prosiła w Fatimie.

W mroku ateizmu i kryzysu moralno-społecznego drogą odrodzenia jest Różaniec, pokuta i wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w szczególny sposób módlmy się podczas nabożeństw różańcowych w intencji uchronienia Kościoła świętego przed atakami zła. Tak jak 447 lat temu pod Lepanto Maryja dała cudowne zwycięstwo, tak dziś możemy w Jej imię zwyciężać współczesne błędy.

– Częstotliwość wielkich objawień Matki Bożej jest dziś większa niż kiedyś, bo świat odchodzi od Boga. W związku z tym Pan Bóg posyła Maryję do Lourdes, Fatimy czy Kibeho, być może też do Medjugorie, by ludziom przypomnieć, kto jest ich Stwórcą i kto jest ich przeznaczeniem – wskazuje ks. abp Henryk Hoser, z którym „Nasz Dziennik” rozmawiał w sławnym na cały świat miejscu modlitwy w Bośni i Hercegowinie. Ksiądz arcybiskup pełni w Medjugorie zleconą mu przez Ojca Świętego Franciszka misję specjalnego wizytatora apostolskiego dla miejscowej parafii.

W wywiadzie ks. abp Hoser obszernie mówi o fenomenie pielgrzymek z całego świata do Medjugorie, gdzie Niepokalana jest czczona jako Królowa Pokoju, i licznych nawróceniach w tym miejscu. – Można przyznać Medjugorie nazwę, którą jest określane – „konfesjonał świata”.

Beata Falkowska
Nasz Dziennik

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :