Post dla PolskiW Toruniu zainaugurowana została niezwykła inicjatywa. Tysiące osób zgłosiło udział w połączonej z postem modlitewnej krucjacie w intencji Polski przed wyborami parlamentarnymi.

Do postu i modlitwy przed wyborami parlamentarnymi zaprasza sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Zgłoszenia napływają z całej Polski, ale także spoza granic naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich gorąco do podjęcia jednego dnia postu i modlitwy o to, aby Polacy mądrze głosowali podczas najbliższych wyborów do polskiego parlamentu. Polska potrzebuje mądrych i prawych polityków, naszą modlitwą możemy wesprzeć wybory Polaków dla dobra Ojczyzny – zachęca w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” do udziału o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium w Toruniu.

Każdy, komu leży na sercu przyszłość Polski budowanej na fundamencie wartości chrześcijańskich, powinien włączyć się w krucjatę o mądrość i światło Ducha Świętego dla Polaków, aby roztropnie głosując, powierzyli losy naszej Ojczyzny osobom szanującym wartości chrześcijańskie i żyjącym według przykazań Bożych. Chodzi o to, aby w tej intencji jednego dnia podjąć post o chlebie i wodzie, modlitwę, uczestniczyć we Mszy św. i ofiarować Komunię Świętą.

Krucjata rozpoczęła się 8 września i będzie trwała do 13 października, czyli do dnia wyborów. Cały czas można się zapisać, wybierając dogodny dla siebie dzień. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 693 168 247 lub pocztą elektroniczną na e-mail sanktuarium@radiomaryja.pl. Zgłoszenia można też przesłać tradycyjnym listem na adres: Sanktuarium, Droga Starotoruńska 3, 87-100 Toruń.

Od 8 września do 13 października w sanktuarium Msze św. o godz. 18.00 sprawowane są w intencji Ojczyzny oraz wszystkich, którzy włączają się w krucjatę modlitewną. Inicjatywa modlitwy i postu, podobnie jak przed wyborami do europarlamentu, wyszła od mężczyzn uczestniczących w spotkaniach formacyjnych przy sanktuarium w każdą drugą sobotę miesiąca.

Do włączenia się w krucjatę postu i modlitwy dla Polski zachęca też o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Małgorzata Bochenek
Nasz Dziennik

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :