Ratujmy życiePubliczna modlitwa różańcowa w intencji obrony każdego życia odbywać się będzie co tydzień, począwszy od 21 września.

Fundacja Życie i Rodzina oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” organizują wspólny Różaniec w intencji dobrego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji eugenicznej. Trybunał ma się zająć tą sprawą 22 października.

Pierwsze spotkanie modlitewne odbyło się dzisiaj przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie. Kolejne spotkania planowane są co tydzień o godzinie 18.00 w tym samym miejscu. Wspólny Różaniec organizują Fundacja Życie i Rodzina i Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”.

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę niezgodności z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w polskiej ustawie o planowaniu rodziny, ochronie życia ludzkiego oraz warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Organizatorzy modlitewnego spotkania przypominają, że od chwili złożenia w Sejmie projektu „Zatrzymaj aborcję” oraz pierwszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie legalnie zamordowano ponad 3 tys. poczętych dzieci. Ich zdaniem dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie praktyki i jest hańbą dla polskiego państwa. Wyrażają nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny „ma szansę wreszcie tę hańbę zakończyć”.

– W imię obrony każdego człowieka i bezpieczeństwa obywateli, bez względu na stan ich zdrowia domagamy się jak najszybszego wydania orzeczenia ratującego życie nienarodzonych dzieci. Dlatego też będziemy spotykać się pod Trybunałem co tydzień, aby pokazać sędziom, że jest to sprawa najwyższej wagi – podkreśla Kaja Godek, pełnomocnik Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Zdjęcia z pierwszego modlitewnego sptkania dostępne tutaj

AB, KAI
Nasz Dziennik

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :