2 grudnia ruszy inicjatywa modlitewna w intencji pracowników Służby Zdrowia oraz chorychKsiądz biskup Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji pracowników Służby Zdrowia oraz chorych.

Czas pandemii to czas niezwykle trudny dla nas wszystkich, zwłaszcza dla pracowników służby zdrowia oraz chorych na COVID-19. To oni w sposób szczególny potrzebują naszego wsparcia i modlitwy.

– Krajowe duszpasterstwo Służby Zdrowia w trudnej sytuacji epidemii pragnie duchowo towarzyszyć personelowi medycznemu, który w swojej codziennej służbie pomaga chorym, ale także pragnie wesprzeć wszystkich chorych, szczególnie tych na COVID-19. Nie tylko tych, którzy są w szpitalach, ale także tych będących w domach. Oni są osamotnieni, potrzebują takiego lekarstwa, jakim jest modlitwa, pamięć o nich – mówił ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia.

Od 2 grudnia przez najbliższych dziewięć tygodni każdy z nas będzie mógł włączyć się w wirtualną modlitwę.

– To wyjątkowa forma modlitwy. Święty Hieronim mówił, że liczba dziewięć to symbol cierpienia, smutku. Po tych dziewięciu dniach, w tym dziesiątym, ma nastąpić radość. Mocno ufamy, że tak będzie i w naszych sprawach, które będziemy zanosili przez najbliższych dziewięć tygodni. Będziemy czynić to za pośrednictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy – podkreślił ks. dr Maciej Radzikowski, wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie.

W każdą środę o godz. 20.00 na kanale SalveNet będzie można duchowo uczestniczyć w Eucharystii. Do wspólnej modlitwy zaprasza ksiądz biskup Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

– Proszę, abyście przesyłali na podany adres swoje intencje, którymi chcecie się podzielić i które wspólnie byłyby przedmiotem naszego omadlania – akcentował ks. bp Romuald Kamiński.

Pierwsza Eucharystia sprawowana będzie w stołecznym kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Nobla na Saskiej Kępie.

TV Trwam News
radiomaryja.pl


Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :