W Meksyku trwa XIII Międzynarodowy Kongres JózefologicznyW tym roku cykliczne spotkanie teologów z całego świata zajmujących się osobą opiekuna Chrystusa przebiega pod hasłem „Osiągnięcia i wyzwania Roku św. Józefa.”

Wydarzenie stanowi okazję do wyznaczenia nowych celów na kolejne lata. Jest to również czas podsumowań dotyczących tego, co wydarzyło się od ostatniego Kongresu w każdym z Ośrodków Centrum Józefologicznych,

Ks. Jakub Bogacki, stojący na czele polskiej delegacji na Kongresie, zaznacza, że osoba św. Józefa uczy nas, jak być bliżej Boga.

W ostatnich latach próbuje się odnaleźć w osobie św. Józefa patrona na nasze czasy, czasy kryzysu, ale także ukazać świętego Józefa jako wzór człowieka zasłuchanego w Słowo Boże, a przez to będącego najbliżej Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny. Paradoksalnie poprzez swoje milczenie święty Józef mówi nam o tym, żebyśmy potrafili słuchać Pana Boga, zwłaszcza w swoim sercu, na modlitwie, słuchać siebie nawzajem, tego, co drugi człowiek ma nam do powiedzenia, ale też słuchać samego siebie, swojego sumienia i wybierać odpowiednio, podejmować właściwe decyzje  mówił ks. Jakub Bogacki.

Kongres potrwa do niedzieli. W Polsce Ośrodek Józefologiczny znajduje się w Kaliszu i od 53 lat gromadzi osoby świeckie i duchowne, które interesują się osobą św. Józefa.

RIRM
Radio Maryja

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :