Ostatnie dni Papieża w Castel Gandolfo


Pobyt Papieża w letniej rezydencji dobiega końca. 1 października Ojciec Święty powróci do Watykanu. Już dzisiaj pożegnał kościelną i świecką społeczność Castel Gandolfo. Dziękował biskupowi diecezji Albano, do której należy to podrzymskie miasteczko, duchowieństwu tamtejszej parafii i wspólnotom zakonnym, władzom administracyjnym, watykańskiej żandarmerii i Gwardii Szwajcarskiej. Nie zapomniał też o włoskich siłach porządkowych i żołnierzach 31. eskadry lotnictwa wojskowego, którzy pełnią służbę podczas jego przelotów helikopterem.

Natomiast wczoraj Benedykt XVI spotkał się w Castel Gandolfo z pracownikami swej letniej rezydencji i ich rodzinami. Nawiązał do minionych już wakacji i początku roku szkolnego.

„Również w Kościele dla licznych wspólnot chrześcijańskich rozsianych po świecie ten czas, który Bóg Ojciec nam daje, to okres rozpoczynającego się nowego roku duszpasterskiego – powiedział Ojciec Święty. – Bliskie są już pewne bardzo znaczące wydarzenia. Mam tu na myśli wizytę, którą złożę wkrótce w Loreto. Chcę nią uczcić 50. rocznicę pielgrzymki, w której bł. Jan XXIII udał się do tego sanktuarium maryjnego, by zawierzyć Maryi Sobór Watykański II. Myślę też o Synodzie Biskupów, który podejmie refleksję nad nową ewangelizacją w dzisiejszym Kościele i świecie, a wreszcie o inauguracji – w 50-lecie rozpoczęcia Soboru – Roku Wiary, który ogłosiłem, by pomóc każdemu człowiekowi otworzyć swe serce i życie na Jezusa Chrystusa i na Słowo zbawienia. Powierzam więc waszym modlitwom te ważne kościelne momenty, które mamy przeżyć”.

ak/ rv
Radio Watykańskie


Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :