Dzieci zawierzyły rodziny św. Janowi Pawłowi IIWspólną modlitwą przy figurze św. Jana Pawła II w Ogrodach Maryjnych zakończyło się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, które odbyło się w niedzielę w sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu. Wzięła w nim udział Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, spikerka Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wydarzenia te wpisują się w obchody 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Ludźmierzu i w Zakopanem.

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci rozpoczęła Msza św. w bazylice mniejszej. Przewodniczył jej kustosz tego miejsca ks. Jerzy Filek. Przypomniał, że dzieci z kółek różańcowych do Ludźmierza przyjechały w szczególnym czasie 20. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ludźmierza i na zakończenie peregrynacji różańca świętego po parafii, która była jedną z form upamiętnienia tamtego historycznego wydarzenia.

– Pragniemy zawierzyć siebie i nasze rodziny św. Janowi Pawłowi II. Czujemy, że on był bardzo blisko Pana Boga. Nawet nasza figura w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym ukazuje Go całego zwróconego ku Bogu, ku Maryi, ku Pani Ludźmierskiej – podkreślał ks. Filek.

Kustosz zaznaczył, że podczas peregrynacji różańca wielu parafian wpisywało intencje modlitewne, większość zwracała się wprost do Maryi, ale było i kilka wpisów potwierdzających, że nauczanie Ojca Świętego jest dla Podhalan ważne i znane.

Kustosz ks. Jerzy Filek zapowiedział, że każdego 22. dnia miesiąca w Ludźmierzu będzie odprawiana nowenna do św. Jana Pawła II. Następnie kapłan podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzył wszystkie rodziny Papieżowi z Polski.

Podczas Liturgii w bazylice mniejszej w Ludźmierzu wystawiono relikwie św. Jana Pawła II, relikwie świętych pastuszków z Fatimy: Hiacynty i Franciszka, oraz bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

Na zakończenie spotkania w Ludźmierzu jego uczestnicy wyruszyli z bazyliki pod figurę św. Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Dzieci złożyły wiązankę kwiatów, a redemptorysta o. Piotr Dettlaff z Radia Maryja mówił o radości, jaką odczuwa Matka Boża, gdy widzi wiernych na modlitwie różańcowej.

Ostatnia niedziela maja w sanktuarium maryjnym w Ludźmierzu była pełna wydarzeń. Oprócz spotkania Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci licznie przybyli chórzyści z różnych zakątków archidiecezji, aby wziąć udział w VIII Koncercie Chórów Podhalańskich im. ks. prałata Tadeusza Juchasa, zmarłego przed trzema laty kustosza sanktuarium.

W Ludźmierzu wystąpił chór „Soli Deo” z Kalwarii Zebrzydowskiej, z parafii św. Józefa (dyrygent Bogdan Oczkowski). Z chórzystami przyjechał do Ludźmierza także ks. proboszcz Wiesław Cygal. Zaśpiewały ponadto chóry: Canticum Canticorum z parafii św. Barbary w Libiążu (dyrygent Piotr Ciuła), Apassionata z Sułkowickiego Ośrodka Kultury u parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (dyrygent Mateusz Pitala), Gaudium z Łapanowa z parafii św. Bartłomieja (dyrygent Jan Śliwa). Oczywiście nie zabrakło gospodarzy miejsca, czyli chóru Magnificat. Chórzyści wystąpili pod dyr. Adama Rajskiego.

Zarówno spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, jak i tegoroczny koncert chórów zakończyły się wspólnym biesiadowaniem w ogrodzie plebanii.

Nasz Dziennik

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :