Bieg ukończyłem, wiary ustrzegłemJan Paweł II ukochał sport i widział w nim sposób na kształtowanie ciała i ducha. Czytaj w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika”.

Dziękując Panu Bogu za dar osoby Papieża Jana Pawła II, przypomnijmy sobie, jak wiele uwagi poświęcał aktywności fizycznej. Upatrywał w sporcie platformę do przekazywania wartości, do kształtowania nie tylko ciała, ale i ducha.

Wielokrotnie mówił: „sport ujawnia nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, również jego zdolności
intelektualne i duchowe. Nie polega tylko na sile fizycznej czy wydolności mięśni, ma także duszę. Dlatego prawdziwy sportowiec nie powinien dopuszczać, by kierowało nim tylko dążenie do doskonałości fizycznej [...]. Sport to jedno z ważnych zjawisk, dzięki któremu można przekazać bardzo głębokie wartości powszechnie zrozumiałym językiem. [...] Sport  to nie tylko radość życia i zabawa. To również nauka pokojowego współistnienia. Otwarcie na inne kultury, sposób nawiązywania kontaktów między narodami”.

O zamiłowaniu Jana Pawła II do sportu, jego pasji do aktywności fizycznej, doceniania jej wartości i wpływu na rozwój człowieka, czytaj w dzisiejszym, specjalnym wydaniu „Naszego Dziennika” w wersji papierowej lub elektronicznej.

KM
Nasz Dziennik

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :