„40 days for life” w Legnicy

Legnica jako 244 miasto dołączy do kolejnej, ogólnoświatowej edycji akcji „40 dni dla życia”, która rozpocznie się 9 marca i potrwa do 17 kwietnia.

Akcja „40 dni dla życia” zostanie połączona z trzecim już Legnickim Marszem dla Życia.

Konferencja prasowa, która odbędzie się 8 marca o godz. 10.30 w Biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Legnicy oficjalnie rozpocznie zbiórkę pieluch, promującą trzeci Legnicki Marsz. Obok materialnego wsparcia kobiet, które pomimo wątpliwości i obaw wybrały życie swoich dzieci, organizatorzy Marszu pragną pobudzić ducha modlitwy za poczęte dzieci i ich rodziców. Legnicki Marsz dla Życia jest bowiem w pierwszym rzędzie dziełem na rzecz popularyzacji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz wszelkich inicjatyw modlitewnych i uświadamiających.

- Trzeci Legnicki Marsz dla Życia wyruszy pod hasłem „Zwyciężamy Miłością”. Treść hasła nawiązuje do zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, jakie na drzewie krzyża dokonał Jednorodzony Syn Boży Jezus Chrystus – mówi portalowi Fronda.pl ks. Janusz Wilk, koordynator Marszu. - Podczas Marszu obecność Krzyża Chrystusa będzie namacalna, gdyż jego uczestnicy poniosą kopię krzyża Światowych Dni Młodzieży, które w sierpniu odbędą się w Madrycie - dodaje ks. Wilk.

Codziennie w wyznaczonym kościele w Legnicy będą odbywały się nabożeństwa eucharystyczne, których uczestnicy włączą się w ogólnoświatową modlitwę za nienarodzone dzieci i ich matki.

Międzynarodowa kampania „40 dni dla życia” jest prowadzona dwa razy do roku w siedmiu krajach. Wzięły w niej już udział setki tysięcy ludzi. Do sukcesów kampanii należy zaliczyć zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych czy odejście z przemysłu aborcyjnego co najmniej 43 pracowników, w tym Abby Johnson, byłej dyrektorki jednego z oddziałów klinik aborcyjnych Planned Parenthod.

Strona Legnickiego Marszu dla Życia: www.marszdlazycia.legnica.pl

roja
Fronda.pl


Autor: wa
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
Odwiedzin :